Ας ξεκινήσουμε!

Το 1ο ηλεκτρονικό μας έντυπο είναι πλέον γεγονός.

«Περίεργοι Τύποι», λοιπόν, σε ιδιαίτερα  δύσκολες συνθήκες με απρόσμενα γεγονότα! Ωστόσο, μέσα από συνεργασία μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων, καταφέραμε να υλοποιήσουμε το όνειρό μας για μια σχολική ηλεκτρονική εφημερίδα.

Είμαστε μια μικρή ομάδα, αλλά έχουμε μπόλικο μεράκι για δουλειά. Θα προσπαθήσουμε να ανταποκριθούμε στις προκλήσεις της χρονιάς που διανύουμε, ενημερώνοντας  με  νέα της εκπαιδευτικής κοινότητας, με  πολιτιστικά και αθλητικά δρώμενα της πόλης μας,  να καλύπτουμε τα ενδιαφέροντα των συμμαθητών μας και όχι μόνο, να δίνουμε ιδέες για διάβασμα, παιχνίδι, χειροτεχνίες και να αναδεικνύουμε τα προγράμματα που υλοποιούνται στις τάξεις μας.  Ελπίζουμε, ότι θα σταθείτε αρωγοί σ’ αυτή την προσπάθεια που ξεκινάμε.  Η κριτική σας είναι ευπρόσδεκτη και καλοδεχούμενη.

Σας ευχόμαστε Καλή Δημιουργική  Χρονιά με υγεία και πολλά χαμόγελα!

Έφη Μελεκίδου