Πρόσκληση για διαγωνισμό ζωγραφικής ή αφίσας με θέμα τον Σχολικό Εκφοβισμό

Ο Όμιλος Δημοσιογραφίας σας προσκαλεί να συμμετάσχετε στον διαγωνισμό εικαστικής δημιουργίας που διοργανώνει κατά του Σχολικού Εκφοβισμού με θέμα “Σταμάτησε τη βία, καταδίκασε την απραξία με την τέχνη".

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δημιουργήσει μια ζωγραφιά, χειροτεχνία ή αφίσα, η οποία μπορεί να είναι και ψηφιακή.

Τα έργα σας θα δημοσιευθούν στο ιστολόγιο του Ομίλου για να τα θαυμάσουν όλοι, και με τη βοήθεια των Google Forms θα ψηφιστεί το καλύτερο από τους αναγνώστες και τις αναγνώστριες του ιστολογίου!

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν τα αρχεία της ψηφιακής δημιουργίας, τις φωτογραφίες ή τα σκαναρισμένα έργα ζωγραφικής τους μέχρι την 1η Απριλίου στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Ομίλου: omilosjournal@gmail.com