Συμμετοχή του σχολείου μας στο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Φέτος, το Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας λόγω κορωνοϊού δεν μπόρεσε να πραγματοποιηθεί δια ζώσης. Ωστόσο, υλοποιήθηκε διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμας zoom την Παρασκευή 16/4/2021 στις 10 π.μ.. Στο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας, ομάδες παιδιών από διάφορα σχολεία και τάξεις παρουσιάζουν ψηφιακά έργα τα οποία έχουν δημιουργήσει με εφαρμογές όπως scratch, word, powerpoint και άλλα.

Το σχολείο μας συμμετείχε στο Φεστιβάλ με αρκετά έργα μαθητών και μαθητριών της Ε’ και Στ’ Τάξης. Τα παιδιά προετοιμαζόντουσαν για την παρουσίαση των έργων τους για πάνω από έναν μήνα. Όλα τα έργα ήταν πολύ ωραία και ξεχωριστά. Στο σημαντικό αυτό γεγονός παρευρέθηκε ο κ. Λάζαρος Μαλούτας (Δήμαρχος Κοζάνης).

Ευχαριστηθήκαμε ιδιαίτερα τη συμμετοχή μας στο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας. Ήταν ένα πολύ χαρούμενο γεγονός και η εμπειρία θα μας μείνει αξέχαστη!

Για όσους δεν πρόλαβαν να το παρακολουθήσουν, μπορούν να δούνε το βίντεο στο youtube.

Ε.Σ και Β.Π