ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ…

Αγαπημένοι μου γονείς, σας στέλνω τις θερμότερες ευχές μου για υγεία και υπομονή. Θα το ξεπεράσουμε το πρόβλημα με τη βοήθεια του θεού και τις δικές μας ενέργειες, εάν δείξουμε σύνεση και ψυχραιμία.

Όπως ήδη γνωρίζετε τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά μέχρι και τις διακοπές του Πάσχα. Ο χρόνος είναι πολύς και δύσκολα περνάει για όλους μας. Οφείλουμε όμως να φανούμε δυνατοί, να αντιμετωπίσουμε την κατάσταση, δίνοντας ιδιαίτερη προσοχή στην καλή ψυχολογία των παιδιών. Για να μη χαθεί η επαφή τους με το σχολείο είναι καλό να επισκέπτεστε μαζί με τα παιδιά το blog του Νηπιαγωγείου μας, όπου εμείς θα αναρτούμε δραστηριότητες και προτάσεις δημιουργικής απασχόλησης.  Μπορείτε να στέλνετε τις ζωγραφιές των παιδιών στο mail@nip-tranov.koz.sch.gr κι εμείς θα φροντίσουμε να τις ανεβάσουμε.

Ξεκινάμε λοιπόν από σήμερα διαβάζοντας το παραμύθι «ένας ιός με κορώνα». Πατήστε πάνω στο σύνδεσμο για να το διαβάσετε:

Τώρα, σε ένα φύλλο χαρτί  ζωγραφίστε τον ιό όπως τον φαντάζεστε. Θέλουμε πολύ να δούμε τις ζωγραφιές σας….

Με εκτίμηση η νηπιαγωγός

Τερνενοπούλου Αθανασία