Μηνυματα για τον σχεδιασμό μιας σχολικής γιορτής

ΜΗΝΥΜΑ 1

Αγαπητοί γονείς,

Με χαρά σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην σχολική μας γιορτή! Η εκδήλωση αυτή θα πραγματοποιηθεί την  Παρασκευή 28 Ιουνίου και ώρα  11:00 ΠΜ στο  1ο Δημοτικό σχολείο  Φλώρινας

Στόχος μας είναι να γιορτάσουμε την λήξη της σχολικής χρονιάς και την επιτυχία που σημείωσαν τα παιδιά κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Κατά τη διάρκεια της γιορτής, οι μαθητές μας θα παρουσιάσουν μουσικά, χορευτικά και θεατρικά προγράμματα, Ενώ στο τέλος της γιορτής θα δοθούν βραβεία για όλους του μαθητές.

Θα ήταν μεγάλη μας χαρά να μοιραστούμε αυτήν τη σημαντική στιγμή μαζί σας. Το παρόν γράμμα συνοδεύεται από πρόγραμμα των εκδηλώσεων που πρόκειται να πραγματοποιηθούν κατά την διάρκεια  της γιορτής όπως και σχετικές πληροφορίες για την γιορτή.

Ανυπομονούμε να σας υποδεχτούμε και να μοιραστούμε αυτήν την υπέροχη εμπειρία μαζί σας!

Με εκτίμηση,

ΜΗΝΥΜΑ 2

Η Φετινή γιορτή πρόκειται να γίνει στον ανοιχτό προαύλιο χώρου του σχολείου. Την διεξαγωγή της γιορτής έχουν αναλάβει οι δάσκαλοι με την ενεργή συμμετοχή των μαθητών με στόχο το καλωσόρισμα του καλοκαιριού αλλά και την επιτυχή ολοκλήρωση της σχολικής χρονιάς .Στόχος της γιορτής είναι  μέσω των παραστάσεων τα παιδιά να καταφέρουν να δείξουν τις καινούργιές ικανότητές  και εμπειρίες που απέκτησαν κατά την διάρκεια του χρόνου .Με αυτό τον τρόπο τα παιδιά θα έχουν την δυνατότητα να επιδείξουν τα ταλέντα τους αλλά να μοιραστούν τόσο την χαρά τους για τα επιτεύγματά τους όσο και την πρόοδο τους κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς.

ΜΗΝΥΜΑ 3

Το πρόγραμμά της φετινής σχολικής γιορτής θα περιλαμβάνει τα ακολούθα:

1)Εισαγωγή στην Καλοκαιρινή γιορτή με:

α)Χαιρετισμός και καλωσόρισμα από   Διευθυντή και Δασκάλους

β)Ποιήματα με θεματική το καλοκαίρι και την σχολική χρονιά

2)Τραγούδια και χορός

α)Τραγούδια από την σχολική χωροδία

β) χορευτικά για την έναρξη του καλοκαιριού

3)Θέατρο

α) Δυο Μικρές θεατρικές παραστάσεις

4)Δραστηριότητές & έπαθλα

α) σκυταλοδρομίες