ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Σκέφτομαι να δημιουργήσουμε μία καλοκαιρινή γιορτή για τη λήξη της σχολικής χρονιάς!

Για την έναρξη, προτείνω τα παιδιά να κάνουν έναν μικρό χορό. Εσείς τι λέτε;

10 Comments on “ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

1. Βασιλική Κωνσταντινίδου

Πολύ καλή ιδέα! Μετά θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε με μια ομιλία από τον/την διευθυντή/ντρια.

2. Πολύ ωραία τα όσα μας είπε ο/η διευθυντής/ντρια και πολύ συγκινητικά. Τώρα, μπορούμε να περάσουμε στον χορό των παιδιών με τα μαντήλια.

3. Ο χορός των παιδιών ήταν καταπληκτικός. Να συνεχίσουμε την υπέροχη γιορτή μας με αφήγηση μικρών ποιημάτων από τα παιδιά, τι λέτε;

4. Πολύ ωραία ιδέα, τι θα λέγατε να συνεχίσουμε με ένα μικρό θεατρικό παιχνίδι με κουστούμια ;

5. Πολύ καλές ιδέες.Τι θα λέγατε στη συνέχεια να προβάλλουμε μια ταινία μικρού μήκους απο τις δραστηριότητες που έγιναν κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς;Έχω πολλά βίντεο στην συλλογή μου!

6. Αυτό θα το κάνουμε σίγουρα! Για τη συνέχεια προτείνω να ακούσουμε τους μαθητές και τις μαθήτριες σε κάποια καλοκαιρινά τραγούδια. Μετά από αυτό;

7. Μετά έχουν σειρά κάποια παιχνίδια κι κάποιες δραστηριότητες με συμμετέχοντες τα ίδια τα παιδία. Και συνεχίζουμε με;

8. Αφού ολοκληρωθούν οι υπέροχες δραστηριότητες της αφήγησης, των τραγουδιών και του μικρού θεατρικού μας παιχνιδιού από τους μικρούς μας πρωταγωνιστές θα ακολουθήσει ο αποχαιρετιστήριος λόγος από τον διευθυντή/ια του σχολείου μας!

9. Και τέλος , ήρθε η ώρα για την απονομή αναμνηστικών από τους/τις δασκάλους/ες στα παιδιά.

10. Μπορούμε να κλείσουμε την γιορτή με μπουγέλο!Θα έχει αρκετή ζέστη και τα παιδιά θα το ευχαριστηθούν!