Ψηφίστε το σχολείο μας!!!

Με πολύ μεγάλη χαρά και υπερηφάνεια, σας ενημερώνουμε για τη συμμετοχή τού 3ου Νηπιαγωγείου Αργυρούπολης στο διαγωνισμό BRAVO SCHOOLS!

Το σχολείο μας κατέθεσε δύο προτάσεις καλών πρακτικών, οι οποίες τίθενται σε ανοιχτή ψηφοφορία για γονείς, μαθητές, εκπαιδευτικούς, οργανισμούς ή / και ιδιώτες!

1. Πιλοτική εφαρμογή και δημιουργία ψηφιακού υποστηρικτικού υλικού για το πρόγραμμα "Κούκλες από ... σπίτι!" της υπεύθυνης Αγωγής Υγείας ΔΠΕ Δ' Αθήνας, κυρίας Ιωάννας Μενδρινού - Ψηφίστε εδώ!
  2. Δημιουργία και διαχείριση ψηφιακής τάξης μέσω της πλατφόρμας e-me, με τίτλο "Ο καλός ... κορονοϊός" - Ψηφίστε εδώ!

3ος Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός
για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης
του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών

Το σχολείο μας 3ο Νηπιαγωγείο Αργυρούπολης, συμμετέχει ΜΕ ΔΥΟ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ στο Bravo Schools, τον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό, για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους, στον οποίο καταγράφονται οι προτάσεις των μαθητών για τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου!

Ψηφίστε τώρα τις καλύτερες πρωτοβουλίες & δράσεις, με στόχο την επιβράβευση των σχολικών προτάσεων.

Ενημερωθείτε & αναδείξτε τις καλύτερες πρακτικές, για να ενταχθεί το σχολείο μας στο Δίκτυο Πρεσβευτών των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης, ως κέντρο ενημέρωσης και αφύπνισης της τοπικής μας κοινότητας.

Για να πετύχουμε τον στόχο αυτό, είναι σημαντική η ανάδειξη και η στήριξη των δράσεων απ’ όλους!

Διάρκεια ψηφοφορίας από 4/6 έως 15/6

Ψηφίστε ΕΔΩ κάθε μία πρόταση ξεχωριστά!!!

Η γνώμη σας έχει αξία!

Το  Bravo Schools αναπτύσσεται από το QualityNet Foundation και αποτελεί μέρος της πρωτοβουλίας in action for a better world.